PU Wislany Mokotow 041 net

Wiślany Mokotów w Warszawie

Wiślany Mokotów to najnowsza inwestycja Budimex Nieruchomości. Inwestor zdecydował się na wykorzystanie płytek mineralnych z linii Haaksbergen w kolorze E.8076, które podkreślają wyjątkowy klimat tej mokotowskiej, wieloetapowej inwestycji.

zobacz galerię
PU Dom kultury Miejsce Piastowe 007 net

Ośrodek kultury w gminie Miejsce Piastowe

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka to nowoczesna placówka kulturalna, położona w malowniczej gminie Miejsce Piastowe. W okolicy inwestycji znajdują się budynki sakralne ku czci św. Michała Archanioła, posiadające charakterystyczną, ceglaną elewację. Z tego powodu, wykonawcy zdecydowali się na wybór płytek klinkierowych Elastolith z linii Elabrick. Fasadę GCKiB zdobi odcień Cordoba w formacie NF. Dzięki temu, elewacja wygląda nowocześnie, zachowując spójność z wieloma obiektami kultu i licznych pielgrzymek.

zobacz galerię
PU Rondo Polsadu 003 net

Lublańska Park w Krakowie

Nowa krakowska inwestycja to propozycja dla osób ceniących nowoczesność i wielkomiejski styl życia. Inwestor zdecydował się na wykorzystanie płytek klinkierowych z linii Elastolith Classic w kolorze Bretagne w formacie 40 x 370 mm na fudze antracytowej.

zobacz galerię
PU Wilcza Gdansk 017 net

Apartamenty ATOL w Gdańsku

ATOL to nowa gdańska inwestycja, która idealnie wkomponuje się w sąsiedztwo śródmieścia. W pobliżu apartamentów znajduje się między innymi Teatr Szekspirowski czy Muzeum Narodowe. Obiekt znajduje się pod opieką konserwatorską, dlatego do stworzenia ceglanej elewacji wykonawcy zdecydowali się wybrać płytki klinkierowe Elastolith z linii Elabrick. Fasadę inwestycji zdobią płytki mineralne w kolorze Valencia w formacie DF. Dzięki nim ATOL wygląda nowocześnie, a jednak wpisuje się w wyjątkową zabudowę Gdańska.

zobacz galerię
PU Dawna Poczta Gdanska 004 net

Dawna Poczta w Gdańsku

Dawna Poczta to niezwykła inwestycja zlokalizowana na terenie Dolnego Wrzeszcza w Gdańsku. Twórcą projektu jest Euro-Styl, który już po raz kolejny zaufał rozwiązaniom Elastolith. Na elewacji Dawnej Poczty znajdują się płytki z linii profesjonalnej Haaksbergen E.6020 w formacie 60 x 480 mm. Płytki klinkierowe zostały zamontowane w układzie pionowym, co dodatkowo wpłynęło na estetykę obiektu.

zobacz galerię
PU Braniborska Wroclaw 006 net

Braniborska 44 we Wrocławiu

Jedna z nowych wrocławskich inwestycji – Braniborska 44 – bazuje na połączeniu wyjątkowego klimatu Starego Miasta z nowoczesnym designem. Inwestorem nieruchomości jest firma ACTIVE Development, dla której Elastolith stworzył jedyne w swoim rodzaju płytki z linii Haaksbergen w kolorze E.10028 oraz fugę LMO.3611, które podkreśliły oryginalny charakter elewacji.

zobacz galerię
PU Olimpia Port 022 net

Wrocław: Olimpia Port

We Wrocławiu powstaje nowoczesne Osiedle Olimpia Port, które należy do największej grupy deweloperskiej w Polsce – ARCHICOM / ECHO INVESTMENT. Komfortowe, słoneczne apartamenty oraz rozbudowana infrastruktura sprawiają, że inwestycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Oryginalną bryłę budynku podkreśla klinkier mineralny z linii Haaksbergen nr E.5496 w formacie RF 65 x 250 mm na fudze w kolorze specjalnie stworzonym na potrzeby projektu.

zobacz galerię
PU Hala sportowa Gliwice 004net

Szkoła w Gliwicach

Jedna z gliwickich szkół zyskała oryginalnego charakteru dzięki zastosowaniu płytek mineralnych Elastolith z linii Haaksbergen w kolorach E.4961 i E.7818. Ciemny kolor płytek klinkierowych na elewacji przykuwa wzrok i wyróżnia inwestycję na tle sąsiadujących.

zobacz galerię
ekolan wintera int 9

Rezydencja Wintera w Gdańsku

Na tym ekskluzywnym budynku apartamentowym na gdańskiej Wyspie Spichrzów została zastosowana płytka z linii Haaksbergen (E.4961). Inwestycja pod ścisłą kuratelą konserwatora zabytków.

zobacz galerię
PU Chlebowa Gdansk 008 net

Chlebova w Gdańsku

Chlebova to wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska, które oferuje bliskość historycznej zabudowy, wyjątkowy widok na Motławę oraz wnętrza urządzone w standardzie premium. Inwestor – NDI – zdecydował się na wykończenie elewacji płytkami Elastolith z linii Haaksbergen w specjalnie stworzonym kolorze E.6011 na antracytowej fudze.

zobacz galerię
PU Nadmotlawie Gdansk 005 net

Nadmotławie Estate w Gdańsku

Gdańska zabudowa zachwyca klimatem i kunsztem projektowym zarówno obiektów sprzed lat, jak i tych najnowszych. Prestiżowa inwestycja Nadmotławie Estate, która jest projektem jednego z największych deweloperów – firmy ROBYG – urzeka piękną elewacją nawiązującą do zabudowy Starego Miasta, na której zastosowane zostały płytki klinkierowe z linii profesjonalnej Haaksbergen w kolorach E9676, E9677 oraz E7516.

zobacz galerię
PU Dlugie Ogrody 22net

Garden Gates w Gdańsku

Kolejna realizacja z deweloperem Budimex Nieruchomości, tym razem na gdańskim Stary Mieście. Zastosowano płytki Palermo i Alaska.

zobacz galerię
PU Elastolith Gwiazdzista 13net

Nowe Centrum Południowe we Wrocławiu

Na elewacji tego biurowca inwestor zdecydował się zastosować płytkę Bretagne na fudze antracytowej.

zobacz galerię
PU ROBYG nowe 1net

Tereny pofabryczne w nowym wydaniu

Na terenach pofabrycznych powstaje nowoczesne osiedle mieszkaniowe. Na potrzeby inwestora stworzyliśmy wyjątkową płytkę, w brązowej tonacji z przebarwieniam w odcieniach mocno przykurzonej bieli oraz w przedłużonym formacie 40 x 400 mm. Do płytki został dobrany klej/fuga w specjalnym, dedykowanym kolorze.

zobacz galerię
PU Fredry6 007NET

Inwestycja przy ul. Fredry w Krakowie

W Krakowie powstaje nowoczesna inwestycja deweloperska firmy Budimex Nieruchomości. Budynek zyskał ciepłego charakteru dzięki zastosowaniu na elewacji płytek mineralnych z linii Haaskbergen w kolorze E.7798. 

zobacz galerię
PU Stary Browar Wroclaw 007 net

Browar Piastowski we Wrocławiu

Spółka deweloperska ARCHICOM zdecydowała się zastosować na jednym ze swoich projektów we Wrocławiu mineralną płytkę klinkierową z linii Haaksbergen o oznaczeniu E.4617. Zdjęcia przedstawiają pierwszy etap tej wyjątkowej inwestycji - Browar Piastowski.  

zobacz galerię
PU MCEiR Marki net 009

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne to budynek wyjątkowy w skali kraju. Zeroenergetyczna inwestycja została stworzona z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości. Generalnym Wykonawcą MCER była firma Budimex, która wybrała do wykończenia elewacji klinkier mineralny Elastolith z linii Haaksbergen w kolorze E.6006.

zobacz galerię
PU Muzeum Ostoleka 30net

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce to jeden z bardziej prestiżowych obiektów, na którym zastosowano system Elastolith. Inwestycja pod auspicjami Ministerstwa Kultury i pod ścisłą opieką konserwatorską. Jesteśmy dumnie, że mogliśmy uczestniczyć w powstawaniu tego wyjątkowego budynku. Zastosowano płytkę Cordoba na fudze szarej.

zobacz galerię
PU Nowa Letnica Gdansk 020 net

Nowa Letnica w Gdańsku

Kolejny, duży projekt realizowany przez spółkę ROBYG z wykorzystaniem płytek HAAKSBERGEN. Zastosowano płytkę E.8076 w formacie DF na fudze szarej piaskowej. 

zobacz galerię
PU WSB Wroclaw 003 net

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Budynek Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu zachwyca nowoczesną architekturą i wykorzystaniem kontrastujących kolorów. Na elewacji budynku znajdują płytki mineralne Elastolith/Elabrick w soczystym kolorze Oregon na szarej fudze.

zobacz galerię
PU Idea 2 Gdansk 025 net

Osiedle IDEA w Gdańsku

Osiedle IDEA to przykład nowoczesnej architektury, która nie lubi kompromisów. Oryginalny projekt gdańskiej inwestycji jest zasługą współpracy firm Euro-Styl oraz Dom-Development, a wyjątkową, niebanalną i wyróżniającą się na tle otoczenia elewację zdobią płytki mineralne Elastolith z linii Haaksbergen w trzech kolorach: E.9113, E.6003, E.8699.

zobacz galerię
PU Lotniczowka Zyczkowskiego 004 net

Kraków: Lotniczówka

Lotniczówka to nowy, prestiżowy projekt jednego z największych europejskich deweloperów i lidera rynku węgierskiego – firmy Cordia. Krakowska inwestycja urzeka klasycznym kolorem elewacji. Inwestor zdecydował się na mineralny klinkier Elastolith Classic. Płytki Cordoba w formacie 71 x 240 mm uzupełnione zostały brązową fugą.

zobacz galerię
PU Zielone Bemowo 013 net

Zielone Bemowo

Zielone Bemowo to urokliwy kompleks niskich i kameralnych budynków wtopionych w piękne otoczenie. Osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z każdą dzielnicą Warszawy, a mieszkańcom oferuje spokój i ciszę. Elewacja kompleksu została ozdobiona klinkierem mineralnym Elastolith w kolorze E.7904, który powstał na specjalne zamówienie inwestora.

zobacz galerię
PU Legnicka Wroclaw 003 net

Wrocław: mikroapartamenty

Mikroapartamenty Legnicka 60 to wrocławski projekt grupy BY MADE zlokalizowany w pobliżu zachodniej strefy biznesu. Kameralny budynek idealnie wpisuje się w sąsiadującą architekturę, a na elewacji tej inwestycji zostały wykorzystane płytki Elastolith z linii Haaksbergen w kolorze E.10285 na fudze antracytowej.

zobacz galerię
PU Ambiente 16net

Apartamenty Ambiente w Gdańsku

Na elewacji tego budynku inwestor zdecydował się zastosować płytkę E.8500 z linii Haaksbergen.

zobacz galerię
PU Piekna Wroclaw 027 net

Apartamentowiec we Wrocławiu

We Wrocławiu stanął jeden z najnowszych apartamentowców, na elewacji którego zastosowano płytki klinkierowe Elastolith/Elabrick w kolorze Corsica. Deweloper – Dom Development – zdecydował się wykorzystać nasze rozwiązanie w formacie NF 71 x 240 mm na fudze w specjalnie stworzonym kolorze, który podkreśla wyjątkowość całego obiektu.

zobacz galerię
PU basen wojskowy 7

Wyjątkowy przykład architektury basenu w Krakowie

Mineralna płytka klinkierowa Elastolith w kolorze Cordoba na szarej fudze, stworzyła minimalistyczną i ponadczasową elewację basenu wojskowego w Krakowie. 
W połączeniu z nowoczesnymi przeszkleniami i metalowymi elementami, fasada zyskała wyjątkowy charakter.

zobacz galerię
PU POLANKI 6net

Kwartet Polanki w Gdańsku

Inwestycja dewelopera Euro-Styl / Dom Development. Zastosowano płytkę HAAKSBERGEN o oznaczeniu E.8050 w formacie 40 x 400 mm.

zobacz galerię
PU Family Hub 010net

Family Hub w Krakowie

Family Hub to krakowski projekt stworzony przez Modern Living Development. Budynki w zabudowie szeregowej odpowiadają wszelkim potrzebom współczesnego inwestora. Spełniają one oczekiwania zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i niebywałej estetyki. Deweloper zdecydował się na wykończenie elewacji profesjonalną płytką mineralną z linii Haaksbergen w kolorze E.6003.

zobacz galerię
MG 2458

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Elewacja Wyższej Szkoły Zarządzania i Ekologii w Warszawie, nawiązująca do oryginalnego wyglądu historycznego budynku, ze wszystkimi gzymsami, nadprożami i parapetami jest po prostu piękna! Z radością prezentujemy Państwu ten fantastyczny obiekt ukazujący nieograniczone możliwości zastosowania Mineralnego Klinkieru z Holandii. 

 

Do tej realizacji wybrano płytkę Cordoba w formacie 71x240 mm.

zobacz galerię
IMG 6588

Nova Bluszczańska w Warszawie

Nova Bluszczańska to inwestycja zlokalizowana na warszawskim Mokotowie. Niska zabudowa stylizowana na wzór miejskich willi sprawia, że nowe osiedle cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Inwestor zdecydował się na wykorzystanie płytek mineralnych Elastolith z linii profesjonalnej Haaksbergen w kolorze E.9113.

zobacz galerię
Putka 1

Centrum logistyczne pod Warszawą

Pod Warszawą powstał kompleks logistyczny-biurowy, który dzięki użyciu płytki E.2250 zdecydowania wyróżnia się spośród wielu podobnych tego typu realizacji w Polsce.

Zdjęcia dzięki uprzejmości firmy JAKON.

zobacz galerię
PU parking Gliwice 1

Parking wielopoziomowy

W ścisłym centrum Gliwic powstał wielopoziomowy parking. Dzięki płytce w kolorze Luzern na fudze antracytowej w nietypowym wiązaniu bryła budynku nabrała niespotykanego charakteru. Inwestycja pod ścisłym nadzorem konserwatorskim.

zobacz galerię
PU Solid Estate Wroclaw 004 net

Domy szeregowe na wroclawskim Ołtaszynie

PENTHOUSE Ołtaszyn to kameralne osiedle domów szeregowych, które zlokalizowane jest w południowej części Wrocławia. Najnowsza inwestycja SolidEstate to kwintesencja luksusu i intymności we współczesnym budownictwie. Inwestor zdecydował się na wykończenie elewacji płytkami mineralnymi Elastolith z linii Elabrick w kolorze Bretagne na fudze antracytowej.

zobacz galerię
20210414 143129

Dom jednorodzinny w Gdyni

Inwestorzy jednego z domów zlokalizowanych w Trójmieście stworzyli bardzo ładny i minimalistyczny projekt, który idealnie współgra z otaczającym go sąsiedztwem. Na potrzeby inwestycji dostarczyliśmy płytki Elastolith z linii Haaksbergen w kolorze numer E.8003 w specjalnym, przedłużonym formacie.

zobacz galerię
PU Nowy Grabiszyn Wroclaw 003 net2

Nowy Grabiszyn we Wroclawiu

Nowy Grabiszyn to inwestycja idealna dla osób, które cenią sobie nowoczesne i funkcjonalne mieszkania oraz dogodna lokalizację w pobliżu centrum miasta. W pierwszym etapie tej inwestycji firma Budimex zdecydowała się na wykorzystanie rozwiązań Elastolith. Elewację nieruchomości ozdabiają płytki z linii Elabrick w kolorze Bretagne na antracytowej fudze.

zobacz galerię
PU Zabi Kruk 4

Biurowiec ZEFIR w Gdańsku

Dzięki płytce w kolorze VALENCIA w formacie DF 52 x 240 mm, ta bardzo nowoczesna i zarazem skomplikowana elewacja idealnie wkomponowała się w okoliczną, historyczną zabudowę Dolnego Miasta, w ścisły centrum Gdańska.

zobacz galerię
PU Green Mokotow 014net

Green Mokotów

Green Mokotów to wyjątkowy projekt zdobiący jedną z najpopularniejszych dzielnic Warszawy. Nowy kompleks mieszkaniowy firmy Robyg zachęca nie tylko swoją lokalizacją w pobliżu centrum, ale także wyjątkowym wykończeniem. Elewację nieruchomości zdobi klinkier mineralny Elastolith w specjalnym kolorze E.9163.

zobacz galerię
PU Elastolith Sliska 5net

Kamienica w Krakowie przy ul. Śliskiej

Inwestor zdecydował się zastosować płytkę z linii Haaksbergen o oznaczeniu E.8421.

zobacz galerię
PU Elastolith Paniowki 16net

Biurowiec w Paniówkach

Na elewacji tego biurowca inwestor zdecydował się zastosować płytkę Bretagne na fudze antracytowej.

zobacz galerię
PU Straz Miejska Tarnow 20

Budynek Straży Miejskiej w Tarnowie

Na elewacji tego budynku zastosowano płytkę w kolorze Sahara.

zobacz galerię
IMG 6097

Biurowiec w Rudzie Śląskiej

Biurowiec w Rudzie Śląskiej to przykład współczesnego budownictwa, które uwielbia kontrastowe połączenia. Inwestor zdecydował się na wykończenie elewacji płytkami mineralnymi Elastolith z linii Haaksbergen w kolorze E.10015 na fudze antracytowej, która idealnie współgra z pomarańczowymi detalami.

zobacz galerię
PU ApartamentyWroc 11

Apartamentowiec we Wrocławiu

Na tym budynku apartamentowym zastosowano ciekawe połączeniu płytki Luzern z jasnymi pasami wykonany za pomocą płytki Rhodos.

zobacz galerię
PU Ogrody Wilanow net 015

Ogrody Wilanów

Inwestycja Ogrody Wilanów znajduje się na Błoniach Wilanowskich, miejscu uwielbianym przez mieszkańców stolicy i turystów. Została zrealizowana ona przez jednego z największych deweloperów, firmę Robyg. Inwestor zdecydował się na wykończenie elewacji płytkami mineralnymi Elastolith w specjalnie stworzonym odcieniu E.8421.

zobacz galerię
PU Hotel Krakow001m

Hotel Golden Tulip w Krakowie

W Krakowie powstał wyjątkowy budynek. Ten czterogwiazdkowy hotel dzięki płytce ELASTOLITH w kolorze Hamburg idealnie wtopił się w zabudowę historycznej dzielnicy Kazimierz. 

zobacz galerię
PU Szkola Marki 005 net2

Szkoła podstawowa w Markach

Szkoła Podstawowa w Markach to projekt, który nawiązuje wyglądem do klasycznej architektury wykończonej czerwoną cegłą. Elewacja ta została wykonana za pomocą płytek mineralnych Elastolith w kolorze Sahara.

zobacz galerię
PU Praho 006 net

Apartamentowiec w Warszawie

Warszawski apartamentowiec Praho to niepowtarzalna inwestycja pełna koloru. Budynek zdobi niecodzienna fasada wykończona płytkami mineralnymi Elastolith w kolorze Palermo. 

zobacz galerię
PU YANA 002net

Warszawskie osiedle Yana

Osiedle Yana łączy wyjątkową lokalizację na warszawskiej Woli z funkcjonalną i estetyczną zabudową. Nowoczesne budynki zostały wykończone klinkierem mineralnym Elastolith w kolorze Madagascar. 

zobacz galerię
PU Bliskie Bemowo 026 net

Elastolith na Bliskim Bemowie

Bliskie Bemowo to warszawska inwestycja międzynarodowego koncernu Grupo Lar. Funkcjonalne mieszkania i bliskość najważniejszych punktów handlowo-usługowych oraz jednostek edukacyjnych sprawiają, że osiedle cieszy się dużą popularnością. Inwestor zdecydował się na wykończenie budynków klinkierem mineralnym Elastolith w kolorach Paris oraz Bretagne.

zobacz galerię
PU ELASTOLITH SZKOLA PRUSZKOW 41net

Szkoła podstawowa w Pruszkowie

Jeden z wielu budynków użyteczności publicznej, na którym zastosowano płytki ELASTOLITH. Tym razem płytka Kreta na fudze szarej cementowej.

zobacz galerię
PU Romanowicza 004 net

Apartamenty na krakowskim Podgórzu

Zdjęcia prezentują pierwszy etap realizacji kompleksu mieszkalnego na krakowskim Podgórzu. Inwestor zdecydował się na wyjątkową płytkę w kolorze E.7212 z linii Haaksbergen na antracytowej fudze. 

zobacz galerię
PU City Strefa 027 net

Elastolith w City Sfera

City Sfera to warszawska inwestycja firmy Robyg, która urzeka minimalizmem, klasycznym wykończeniem i wyjątkową lokalizacją. Inwestor zdecydował się na wykończenie budynków specjalnie stworzoną w tym celu płytką mineralną w kolorze E.7798 z linii Haaksbergen.

zobacz galerię
PU Rezydencja Potocka 014 net

Rezydencja w Warszawie

Żoliborz to bardzo znana warszawska dzielnica, na której terenie powstała Rezydencja Potocka. Kameralna inwestycja urzeka nowoczesną prostotą i wysokim designem. Na elewacji nieruchomości znajduje się klinkier mineralny Elastolith w kolorze Nebraska. 

zobacz galerię
PU Sigma Kielno 13

Budynek biurowy w odcieniach szarości

Na potrzeby swojego budynku biurowego inwestor zdecydwał się zastosować płytkę w kolorze Madagascar na fudze antracytowej. 

zobacz galerię
PU Tumskie Ogrody 3

Ogrody Tumskie we Wrocławiu

Kompleks mieszkaniowy Ogrody Tumskie to inwestycja, na potrzeby której Elastolith stowrzył płytkę w zupełnie nowym kolorze. Mieszanka modnych szarości i antracytu bardzo ciekawie skomponowała się z bryłą budynku.

zobacz galerię
bvWY4wHv

Poznań/Naramowice: osiedle

W poznańskich Naramowicach powstaje nowe osiedle apartamentowców. Inwestorem został jeden z największych holenderskich deweloperów – firma Novaform – która coraz prężniej działa na terenie Polski. Inwestycja została wykończona klinkierem mineralnym mineralny Elastolith z serii Haaksbergen w specjalnie powstałym kolorze E.5496.

zobacz galerię
PU TBS Radzyminska 010 net2

Budynek TBS w Warszawie

Wyjątkowy klinkier mineralny Elastolith w odcieniu Blackpool zdobi elewację olbrzymiego warszawskiego TBS-u przy ul. Radzymińskiej. Budynek o zróżnicowanej wysokości pomieści ponad 200 funkcjonalnych mieszkań.

zobacz galerię
PU Grochowska lato 5

Kamienica w Krakowie

Modernistyczna kamienica w krakowie i płytka Elastolith w kolorze Bretagne w formacie 40 x 370 mm.  Połączenia wyborne.

zobacz galerię
IMG 1895

Mokotowska Szpilka w Warszawie

System Elastolith / Haaksbergen może być z powodzeniem stosowany także na wysokich budynkach, w tym tych przekraczających wysokość 25 m, gdzie rygorystyczne przepisy pożarowe wymagają zastosowania materiałów niepalnych. Materiał Elastolith / Haaksbergen posiada klasę reakcji na ogień A2,s1-d0 i jest uznawany za produkt niepalny.

Jednym z przykładów zastosowania systemu Elastolith na budynku powyżej 35 m jest Mokotowska Szpilka w Warszawie. Inwestor zdecydował się na płytkę Hamburg.

zobacz galerię
PU Mariacka 1 10

Hotel przy Bazylice Mariackiej w Gdańsku

Pod ścisłym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków powstał hotal na ul. Mariackiej 1 w Gdańsku. Inwestycja sąsiaduje bezpośrednio z Bazyliką Mariacką. Konserwator wybrał płytki z linii Haaksbergen o oznaczniu E.6012 na fudze brązowej, które idealnia wpisały się w historyczną zabudowę Gdańska.

zobacz galerię
PU dom Wyry 21

Piękny dom na Śląsku

Na elewacji tego pięknego domu na Śląsku inwestor zdecydował się zastosować płytkę Bretagne na fudze antracytowej.

zobacz galerię
PU KamieniceKos 1

Termomodernizacja zabytkowych kamienic

Laboratoria Elastolith stanęły przed nielada wyzwianiem, czyli doborem kolorystyki płytek do cegalnych elewacji zabytkowych, przedwojenny kamienic. Dla tego skomplikowanego projeku, czyli termomodernizacji przeszło 80 budynków, udało nam się stworzyć płytkę, która idealnie wpasowuje się w historyczną zaubodwę dzielnicy. Na niektórych zdjęciach można zaobserwować połączenie starego z nowym, czyli budynków z przeszło stuletnią cegłą i odtworzonych elewacji Elastolith,

zobacz galerię
VX7 SHZr

Piła: inwestycja mieszkaniowa

Nowo powstającą pilską inwestycję zdobi klinkier mineralny Elastolith z linii Haaksbergen. Nieruchomość zaliczana jest do bardziej prestiżowych w mieście, a za jej budowę odpowiada firma Termopil-Bud.

zobacz galerię
MG 2518

Perełka na Starym Mieście w Elblągu

Tylko cztery dni zajęło dwóm wykonawcom przekształcenie brzydkiego, szarego kaczątka w cudo niezwykłej urody. Pod czujnym okiem konserwatora zabytków powstała, naszym zdaniem, najpiękniejsza kamieniczka na Starym Mieście w Elblągu.

 

Dzięki płytce z linii Rusticana (nr E.6012),  która zawiera błyszczące w słońcu opiłki Irydu, elbląska starówka wzbogaciła się o nowy klejnot.

zobacz galerię
PU blok Nowy Targ 6

Sahara w Nowym Targu

Płytka Sahara na fudze szarej świetnie uzupełniła koncepcję architektoniczną buynków mieszkalnych w Nowym Targu.

zobacz galerię
PU Chorzow meble 2

Sklep z antykami w Chorzowie

Od dawna nieużywany pawilon zyskał nowe życie. W Chorzowie powstał sklep z antykami, gdzie inwestor szukał idealnego rozwiązania na fasadę, która łączyłaby rustykalny charakter odniesień z nowoczesnym charakterem koncepcji. Dzięki zastosowani płytki z linii Haaksbergen o oznaczeniu E.6012 na fudze antracytowej udało się uzsykać zamierzony efekt.

zobacz galerię
PU Rakowicka2 3net

Rakowica Podkowa w Krakowie

Inwestycja mieszkaniowa w Krakowie w trakcie realizacji. Inwestor zdecydował się na połączenie płytek Cordoba oraz Colorado na fudze w kolorze szarym.

zobacz galerię
PU biuro Zablocie 7

Rekonstrukcja sufitów w Krakowie

Nietypowa realizacja w Krakowie, przy której musieliśmy się zmierzyć z wyzwaniem dobrania płytki do odtworzenia historycznych, ceglanych sufitów pod ścisłym okiem konserwatora zabytków. 

zobacz galerię
PU Wspolna Pila 3net

Żółty budynek w Pile

Płytka w kolorze Nevada na szarej fudze jest odpowiedzialna za piękny miodowy wygląd budynku wielorodzinnego w Pile. 

zobacz galerię
IMG 2264

Hostel w Gdańsku

Gdańskie Stare Miasto jest jednym z najpiękniejszych. W otoczeniu historycznych zabytków powstaje niewielki hostel, którego inwestor zdecydował się na wykończenie płytkami klinkierowymi z linii Classic. Kolor Sahara idealnie wpisuje się w otoczenie w ceglastych barwach.

zobacz galerię
PU osiedle Gliwice 9

Alabama w Gliwicach

Czerwień płytki Alabama z ciemno-bordowymi wypaleniami uzodobiła elewacje budynków mieszkalnych w Gliwicach.

zobacz galerię
20170322 153116

Hotel w Rewie

Hotel Skipper wraz z ośrodkiem żeglarskim w nadmorskiej miejscowości Rewa, przy budowie którego zastosowano płytkę CORDOBA w wydaniu na fudze szarej. Klasyczna czerwień płytki dodała inwestycji zdecydowanej elegancji.

zobacz galerię
PU Manufaktura Praska 14net2

Manufaktura Praska

Manufaktura Praska w Warszawie. Inwestor wybrał płytkę w kolorze Mediterranee, ale w wersji z gładką strukturą powierzchni. 

zobacz galerię
Zrzut ekranu 2017 07 19 o 23.20.56

Jasny minimalizm gdyńskiego osiedla

Płytce ELASTOLITH w kolorze ALASKA ciekawie uzupełnia założony minimalizm eleganckiej zabudowy gdyńskiego osiedla.  

zobacz galerię
Lotos 17

LOTOS - budynek biurowy w Gdańsku

Korporacyjnym kolorem koncernu paliwowego LOTOS jest żółty. I taka miała być elewacja remontowanego budynku biurowego na terenie gdańskiej rafinerii.

 

Do tej realizacji architekt i inwestor zgodnie wybrali płytkę ELASTOLITH w kolorze Malta na brązowej fudze.

zobacz galerię
IMG 1057

Dom rustykalny

Na elewacji tego pięknego domu inwestor zdecydował się zastosować płytę CORSICA (Herbstbunt) na fudze brązowej. Za sprawą bardzo dużej ilości przebarwień i przepaleń oraz ręcznie wykańczanej struktury, Corsica pozwoliła uzyskać efekt rustykalnej ściany.

zobacz galerię
IMG 4161

Domy

Bez względu czy jest to renowacja starej kamienicy, budowa nowego domu pasywnego czy eleganckiej willi - szeroka kolorystyka, prostota montażu oraz holenderska jakość, powodują, że płytki ELASTOLITH doskonale sprawdzą czy na każdej inwestycji.

 

Galeria kilku wybranych realizacji w zróżnicowanej gamie kolorystycznej ELASTOLITH.

zobacz galerię
2

Wnętrza

Wykorzystaj unikalne właściwości płytek klinkierowych ELASTOLITH do rozwiązania wszystkich problemów związanych z aranżacją niepowtarzalnego wnętrza. Minimalna grubość i waga pozwalają na montaż na każdym podłożu. Ściany z płyt gipsowo kartonowych, gipsowo włóknowych, betonu komórkowego czy silikatów to idealne podłoża na ich zastosowanie.

 

Salon, korytarz, klatka schodowa, garaża, wnętrza sklepów i biur - nadanie im charakteru nowoczesnego loftu nigdy nie było tak proste!

zobacz galerię
Kwietna 17

Kamienica w Gdańsku

Kamienica w gdańskiej dzielnicy Oliwa to jedna z bardziej pracochłonnych realizacji w systemie ELASTOLITH. Przy tym projekcie wiernie oddtworzono oryginalny wygląd ponad stuletniej elewacji. Jest to zarazem wspaniały przykład wykorzystania Mineralnego Klinkieru przy docieplaniu historycznych budynków pod ścisłą ochroną konserwatorską.

 

W przypadku tej realizacji cały budynek ocieplono styropianem o grubości 20 centymetrów i wybrano płytkę w kolorze Oregon na fudze brązowej. Nad całością prac czuwał Wojewódzki Konserwator Zabytków. 

zobacz galerię
IMG 1349

Nowoczesne domy w Pruszczu Gdańskim

20 domów mieszkalnych powstaje pod Pruszczem Gdańskim. Jest to wyjątkowy projekt ze względu na monochromatyczna kolorystykę oraz rzadko spotykane wiązanie płytek klinkierowych w kolorach NEBRASKA na antracytowej fudze oraz ALASKA na fudze białej.

zobacz galerię
IMG 1388

EC1 wschód - Rewitalizacja nowego centrum Łodzi

Najstarsza łódzka elektrownia EC 1 powstała w 1907 roku i służyła mieszkańcom miasta aż do roku 2001. Miło nam poinformować, że mogliśmy, wraz z Firmą SKANSKA, brać udział przy rewitalizacji tego pięknego obiektu, stosując Elastyczną Płytkę Klinkierową ELASTOLITH w kolorze Sahara Rot z szarą fugą.

zobacz galerię
FullSizeRender 2

Budynek biurowy w Raciborzu

Nieduży budynek biurowy w Raciborzu jest przykładem ciekawej kompozycji płytki Elastolith w miodowym kolorze MURCIA z jasnym tynkiem, które razem podkreślają bryłę budynku.

zobacz galerię
IMG 0089

Zupełnie nowy kolor dla osiedla Villa Kiełpino w Gdańsku

Villa Kiełpino to zespół 14 luksusowych rezydencji z lokalizowanych w zielonej dzielnicy Gdańska Kiełpino Górne. Aby projekt spodobał się najbardziej wymagającym klientom do jego budowy musiały zostać użyte najlepsze materiały dostępne na rynku. Specjalnie na potrzeby tego projektu, wspólnie z inwestorem, opracowaliśmy jedyny w swoim rodzaju nowy kolor Elastycznej Płytki Klinkierowej ELASTOLITH

zobacz galerię
IMG 2587 1

Osiedle mieszkaniowe w Bydgoszczy

Często stosowana na dużych obiektach płytka w kolorze Cordoba z antracytową fugą nadała eleganckiego kontrastu elewacjom nowoczesnych budynków na osiedlu mieszkaniowym w Bydgoszczy.

 

Zestawienie tej barwy systemu ELASTOLITH z antracytową stolarką okienną oraz tynkiem okazało się strzałem w dziesiątkę!

zobacz galerię
IMG 0011

Antracytowe cokoły

Płytka BLACKPOOL (Antrazit) doskonale sprawdza się między innymi na podmurówkach, cokołach czy stafach garażowych, czego przykładek jest ta realizacja w Pile.

zobacz galerię
IMG 0800b

Osiedle przy Bielickiej

Przy ul. Bielickiej w Bydgoszczy powstało nowoczesne osiedle mieszkaniowe, którego elewację wykonano z płytek ELASTOLITH w kolorze Colorado na szarej fudze. Colorado to kolor starej, bardzo mocno przybrudzonej czerwonej cegły, dzięki czemu nowy budynek idealnie wpasowuje się w charakter dzielnicy. W strefie garażowej zastosowano także płytkę w kolorze Blackpool na fudze antracytowej.

zobacz galerię
99612 sahara rot dom 1

Dom w kolorze pomarańczowej cegły

W przypadku tej realizacji inwestor zdecydował się na kolor SAHARA ROT na fudze szarej, czyli odpowiednik klasycznej pomarańczowej cegły. Prostota i elegancja w najlepszym wydaniu.

zobacz galerię
Sercok Stacje BP 15

Pierwsze stacje paliw BP - Serock

Zakończyliśmy realizacje pierwszych stacji benzynowych spod szyldu brytyjskiego koncernu paliwowego BP. Do realizacji tego projektu przy obwodnicy Serocka wybrano standardową płytkę ELASTOLITH w kolorze ROT na szarej fudze.

zobacz galerię
IMG 6154

Klub fitness w Opolu

Valencia to klinkier mineralny Elastolith/Elabrick w ciepłym, piaskowym odcieniu. Kolor ten w połączeniu z bielą prezentuje się bardzo świeżo i delikatnie. Na taki duet kolorystyczny zdecydowali się inwestorzy jednego z opolskich klubów fitness.

zobacz galerię